(+420) 566 621 759     Čeština  English language

Instalace programu Kovy

Pokud vlastníte některý z těchto operačních systémů Windows XP (Service Pack 3), Windows Server 2003 (min. Service Pack 2), Windows Server 2003 R2 (min. Service Pack 2), Windows Vista (min. Service Pack 2), Windows Server 2008 (min. Service Pack 2), Windows Server 2008 R2, Windows 7, popř. Windows 8, pokračujte prosím ZDE

Nabízíme Vám možnost stažení instalačního CD-ROM, který je k dispozici ve formě obrazů CD (.iso)

Soubor si můžete stáhnout z našeho ftp serveru po kliknutí na kovy-CD.

Pro spuštění instalace staženého instalačního obrazu CD, můžete využít jednu z následujících možností:

 1. Pomocí programu WinRAR nebo jiého programu pro archivaci souborů extrahujte (rozbalte) stažený soubor kovy.iso. Ve složce, kam jste si soubor rozbalili, spusťte instalační program setup.exe
 2. Vypálíte obsah stažeého souboru kovy.iso obrazu na CD. K tomu potřebujete funkční CD/DVD vypalovací mechaniku, prázdé CD a vypalovací program (např. Infra Recorder - je zdarma a je lokalizovaný i do češtiny).
 3. Zdarma si stáhnete program DAEMON Tools Lite, který je vlastně emulátor virtuálních CD a DVD mechanik. Program se spouští se systémem Windows, a to, že je spuštěný, poznáte pouze podle ikonky v oznamovací oblasti, pomocí které se také program ovládá.

cd_kovy

Postup instalace

 1. do mechaniky počítače vložte instalační CD, které automaticky spustí instalaci programu kovy
 2. po vyzvání zvolte jazykové prostředí, v němž má systém při instalaci s Vámi komunikovat
 3. 01 - vyber jazyka
 4. instalační program zkontroluje, zda není na Vašem počítači nainstalován Internet Explorer 4.0, popřípadě Service Pack 5 pro Windows NT 4.0 a nainstaluje ho. Po instalaci každého je zapotřebí program spustit znovu
 5. zvolíte cestu (disk), kam má být systém kovy nainstalován
 6. 02 - nastaveni adresare
 7. následně zvolte rozsah instalace:
 8. 03 - zpusob instalace

Kompletní je včetně datových souborů a je určena pro instalaci na server a na lokální (nesíťové) počítače. Na počátku instalace program prověří, zda je již nainstalován MSDE (MS SQL Server). V případě, že je nenalezne, nainstaluje automaticky MSDE. Nainstalován je i program Portex, který slouží k zavedení datových souborů na MSDE, popř. MS SQL Server.

- Pokud jste neměli již dříve spuštěn program MSDE (MS SQL Server) spusťte program Service Manager umístěný ve složce Start-Programy-MSDE.

 1. spusťte službu MS SQL Server stisknutím tlačítka Start/Continue (zelená šipka)
 2. zaškrtněte položku „Auto-Start service when OS starts"
 3. uzavřete okno

- Spusťte program Portex umístěný ve složce Start-Programy-kovy. Jestliže máte nainstalovaný program MSDE nemusíte měnit žádé údaje. Jestliže jste měli nainstalovaný program MS SQL Server je zapotřebí upravit položky Uživatel a Heslo (dle Nápovědy v programu Portex). Máte také možnost zvolit, zda máte zájem nainstalovat DEMO verzi (omezena počtem spuštění, počtem údajů v katalozích a zakázáním některých funkcí) nebo OSTROU verzi, která je však chráněna bezpečnostním kódem, který Vám sdělíme po uhrazení faktury.

portex-kovy

- Stiskněte tlačítko „Import“.


Omezená bez datových souborů je určena pro jednotlivé stanice sítě. Při této „Omezené“ instalaci se nainstalují pouze potřebné knihovny a výkonný program.

Nápovědu lze v programu kovy i Portex pustit klávesou F1.

Pro přihlášení obsluhy programu platí číslo obsluhy „1“ a heslo „123“. Obsluha č. 1 má vždy absolutní práva. Ostatní obsluhy mohou mít jakákoliv práva, tzn. Omezená (O) nebo Absolutní (A). Hesla obsluh si můžete změnit (Servis-Registr obsluhy).

Jakékoliv nejasnosti Vám rádi zodpovíme i telefonicky. Uvítáme sdělení Vašich zkušeností a připomínek z používání programu Kovy.