(+420) 566 621 759     Čeština  English language
Podporované verze operačního systému:
 • Windows XP (Service Pack 3)
 • Windows Vista (min. Service Pack 2)
 • Windows 7
 • Windows 8
 • Windows Server 2003 (min. Service Pack 2)
 • Windows Server 2003 R2 (min. Service Pack 2)
 • Windows Server 2008 (min. Service Pack 2)
 • Windows Server 2008 R2

V  případě, že vlastníte starší operační systém, pokračujte prosím ZDE

Nabízíme Vám možnost stažení webového instalátoru, který Vám automaticky nainstaluje program EviNor včetně všech nutných knihoven, popř. programů.

Instalátor si můžete stáhnout z našeho ftp serveru po kliknutí na ZDEodkaz

Postup instalace:
  1. Stažený soubor si nakopírujete do libovolné složky na disku (např. C:\temp).
  2. Spusťte připravený program evinor-webinstall.exe
  3. Po spuštění programu (může to chvíli trvat) se zobrazí přivítací okno samotné instalace.
  4. 1
  5. Pokračujte kliknutím na tlačítko "Další".
  6. V této části si zvolte způsob instalace:
  7. Kompletní instalace (včetně datových souborů) je určena pro instalaci na server a na lokální (nesíťové) počítače. Na počátku instalace program prověří, zda je již nainstalován MSDE (MS SQL Server). V případě, že ho nenalezne, nainstaluje automaticky MS SQL server Express 2008 R2. Nainstalován je i program Portex, který slouží k zavedení datových souborů na MS SQL Server.
   Omezená instalace (bez datových souborů) je určena pro jednotlivé stanice sítě. Při této „Omezené“ instalaci se nainstalují pouze potřebné knihovny a výkonný program.

   Zde máte také možnost změnit složku, kam se program EviNor nainstaluje (doporučeno C:/Program Files/EviNor32).

   2
  8. Po nastavení položek pokračujte tlačítkem "Další".
  9. V tomto kroku máte zobrazeno, co je na Vašem počítači nainstalováno (zelená ikonka) a co bude potřeba doinstalovat (červený křížek).
  10. 3
  11. Pokračujte tlačítkem "Další"
  12. V následně zobrazeném okně je vše, co bude instalační program stahovat z našeho webu a jaká je velikost těchto souborů.
  13. 4
  14. Pokračujte tlačítkem "Stáhnout a nainstalovat software". Nyní proběhne stahování všech souborů a jejich následná instalace.

Portex

V případě, že jste při instalaci vybrali „způsob instalace - kompletní instalace“, spusťte program Portex (Start-Programy-Kovy32-Portex) a postupujte dle tohoto návodu:

Pod operačními systémy Microsoft Windows Vista, 7, 8, popr. Windows Server 2008 je nutné program Portex spustit jako správce (klikněte pravým tlačítkem myši na program Portex a vyberte položku "Spustit jako správce").

5

a) Jestliže jste měli nainstalovaný program MS SQL Server je zapotřebí upravit položky Uživatel a Heslo (dle Nápovědy v programu Portex). Máte také možnost zvolit, zda máte zájem nainstalovat DEMO verzi (omezena počtem spuštění, počtem údajů v katalozích a zakázáním některých funkcí) nebo OSTROU verzi, která je však chráněna bezpečnostním kódem, který Vám sdělíme po uhrazení faktury.

portex

b) Stiskněte tlačítko „Import“.

Nápovědu lze v programu EviNor i Portex pustit klávesou F1.

Spuštění programu EviNor

Pro přihlášení obsluhy programu EviNor platí číslo obsluhy „1“ a heslo „123“. Obsluha č. 1 má vždy absolutní práva. Ostatní obsluhy mohou mít jakákoliv práva, tzn. Omezená (O) nebo Absolutní (A). Hesla obsluh si můžete změnit (Servis-Registr obsluhy).

Jakékoliv nejasnosti Vám rádi zodpovíme i telefonicky. Uvítáme sdělení Vašich zkušeností a připomínek z používání této nové verze.