(+420) 566 621 759     Čeština  English language

Kovy – Informace o materiálech


Systém slouží k poskytování informací o materiálech různých zemí. Pomocí systému lze stanovit obdobné materiály mezi zeměmi navzájem. Obsahuje databázi železných materiálů. Uplatnění nalezne především ve společnostech zabývající se strojírenskou výrobou, obchodem a kooperací se zahraničím.

Program obsahuje oceli k tváření, oceli na odlitky, litiny s lupínkovým grafitem, litiny s kuličkovým grafitem, temperované litiny a speciální kovy AUS, AUT, BEL, BGR, BRA, CAN, CZE, EHS, DEU, ESP, FIN, FRA, GBR, HUN, CHE, CHN, IND, IRN, ISO, ITA, JPN, KOR, NOR, POL, ROM, RUS, SRB, SVK, SWE A USA. Obsahuje i materiály dle EN. Databáze každé země obsahuje kromě označení materiálu i označení normy, výše uvedený druh materiálu, chemické složení a zemi původu materiálu. Poslední databáze obsahuje celkem přes 44 000 značek materiálů.

U českých (slovenských) značek je uvedeno i použití, mechanické vlastnosti, teploty tepelného zpracování, grafy tepelného zpracování, informace o svařitelnosti a typ materiálu z hlediska vhodnosti použití (např. oceli pro cementaci). V případě, že mechanické vlastnosti jsou ovlivněny druhem výrobku, stavem tepelného zpracování či provedením, zobrazí se uživateli i tyto informace s možností volby.

DEMO                                    Objednávka

Základní funkce programu:

Pomocné databáze

Pro zajištění správné funkce systému ve specifických podmínkách různých uživatelů systém obsahuje několik speciálních databází, v nichž má každý uživatel možnost individuálního nastavení.

Vlastnosti CZE materiálů

Vlastnosti CZE materiálů

Vlastnosti CZE materialů 2

Vlastnosti CZE materialů 2

Obdobné materiály podle znaku podobnosti

Obdobné materiály podle znaku podobnosti

Obdobné materiály podle znaku podobnosti 2

Obdobné materiály podle znaku podobnosti 2

Značky zemí

Značky zemí

Obdobné materiály podle chemického složení

Obdobné materiály podle chemického složení

Technické, instalační a licenční podmínky:

Systém je určen pro prostředí operačních systémů MS Windows. Za základ řešení jsme použili architekturu KLIENT / SERVER se správou dat přes MS SQL Server nebo MSDE. Z toho důvodu může systém Kovy pracovat v podmínkách lokálního i síťového nasazení. V síťovém nasazení je používána tzv. "Plovoucí licence", což znamená, že systém můžete nainstalovat na libovolný počet síťových stanic a v daném okamžiku jej můžete spustit na takovém počtu, který odpovídá zakoupenému počtu licencí. Ochrana dat je zabezpečena přístupovými právy a přidělenými hesly každému uživateli individuálně. Máte možnost volby jazykového prostředí a to v jazyce českém, německém nebo anglickém.

DEMO                                    Objednávka